Icon
Icon
Icon
Icon
Icon

KALPITIYA, Sri Lanka

Kite Lagoon Trip zadowoli oczekiwania zarówno wytrawnych kitesurferów jak i tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z deską. Oprócz płaskiej wody na lagunie jest również możliwość pływania na oceanie na małych falach. Wielką przygodą są też organizowane downwindy, czyli możliwość spływania z wiatrem na kilkunasto kilometrowych trasach.

Wiatr

Wiatr w kitesurfingu odgrywa rolę fundamentalną. Każda osoba mająca styczność z tym sportem, zdaje sobie sprawę z ogromnej wagi sprzyjających wiatrów na spocie. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna: wiatr i woda to dwa żywioły warunkujące uprawianie tego sportu. Latawiec utrzymuje się dzięki podmuchowi w powietrzu, umożliwiając nam pływanie. Bez niego nie ma mowy o kitesurfingu i dobrej zabawie.

Warunki

W zależności od naszego stopnia zaawansowania, zdobytego doświadczenia i oczekiwań, mamy różne preferencje co do wiatru.  Najbardziej optymalne warunki do pływania to 12-27 węzłów, (tj. 4-6 Beauforta). Wymarzonym stanem jest równomierny podmuch wiatru, bez większych porywów czyli tzw. szkwałów. Pożądany jest również kierunek równoległy względem brzegu tzw side-shore : jest to wiatr który wieje idealnie wzdłuż linii brzegowej, dzięki czemu nasze pływanie jest bezpieczniejsze, bo zawsze “jedną nogą do brzegu”.

Nasze spoty

Nasze spoty to miejsca, które znamy jak właśną kieszeń, w których spędziliśmy najwięcej czasu.
Dzięki temu możemy gwarantować najlepsze warunki i najlepszą zabawę na wodzie oraz na lądzie!

Zobacz aktualne oferty